Depilacja laserowa laserem Vectus

Dzięki rozwojowi procedur medycznych mamy już możliwość depilacji, której nie trzeba powtarzać. Włosy można usunąć raz, na zawsze, nie martwiąc się, że kiedykolwiek odrosną. Jest to zabieg bezbolesny i całkowicie bezpieczny.

Do tej pory wszystkie zabiegi depilacyjne miały jedną wadę – trzeba je było wcześniej czy później powtórzyć. Nawet jeśli usunięcie włosów było całkowite, odrastały. Teraz możliwe jest docelowe usunięcie owłosienia, które nie odrośnie.

Rewolucję w zakresie depilacji zawdzięczamy stworzonemu przez naukowców z Harvard University laserowi diodowemu Vectus. Innowacyjne technologie sprawiły, że zabiegi są szybkie, bezpieczne i po jednej serii możemy całkowicie usunąć włosy z danego obszaru ciała – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, właściciel Clinica Cosmetologica LASER VECTUS w Gdańsku.

Laser diodowy Vectus opiera się na długości fal 810 nm. Zabieg nim jest całkowicie bezbolesny, co sprawia, że szybko wyparł z gabinetów kosmetycznych wszystkie inne sprzęty do depilacji. Wcześniej jednak naukowcy z Harvardu pracowali nad tym wynalazkiem przez 10 lat. Efektem jest naszpikowany nowatorskimi technologiami laser, który gwarantuje usunięcie włosów na stałe. I to w kilka minut, bo dzięki rozwiązaniom intensyfikującym wiązki lasera, zabieg laserowej depilacji jest niezwykle szybki.

Zasada działania lasera Vectus

Laser Vectus zrewolucjonizował rynek medycyny kosmetycznej, bo jako jedyny na świecie może badać poziom aktywnej melaniny w skórze. Dzięki temu zabieg zawsze jest zindywidualizowany i każdy pacjent może czuć się całkowicie bezpiecznie. Parametry zabiegu korygowane są nawet w przypadku wykonywania kolejnego zabiegu. Musi on bowiem być dopasowany do poziomu melaniny danego dnia.

Wiązka światła emitowana przez laser trafia do barwnika włosa i likwiduje go przy pomocy wysokiej temperatury. Likwiduje na zawsze. Jest to nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne. Nad odpowiednimi parametrami zabiegu czuwa czytnik Skintel, który został opatentowany. To właśnie serce lasera diodowego Vectus, które gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo depilacji.

Dzięki dopasowaniu indywidualnych ustawień zabieg może trwać zaledwie kilka minut. Wpływa też na to dobór głowicy lasera – większej, gdy depilowany jest większy obszar, np. pleców czy nóg; albo mniejszej, gdy liczy się przede wszystkim precyzja, w okolicach bikini czy górnej wargi.

Depilacja laserem vectus

Dla pacjenta nie jest to odczuwalne, dzięki także opatentowanemu systemowi Advanced Contact Cooling. To odpowiedzialny za chłodzenie moduł, który działa przed emisją światła, w jej trakcie oraz tuż po niej.

Depilacja laserowa laserem Vecuts

Nie zawsze jednak zabieg jest możliwy od razu po przyjściu do gabinetu kosmetycznego. Istnieje szereg przeciwwskazań, które go uniemożliwiają, albo sprawiają, że musi być wykonany później. Jednym z nich jest np. opalanie. Skóra nie może być opalana na cztery tygodnie przed depilacją. Należy też unikać części leków, zwłaszcza światłoczułych. Przed samym zabiegiem nie można natomiast używać kosmetyków, nawet dezodorantów. Kilkuminutowy zabieg poprzedzić musi też ogolenie włosów.

Skutki laserowej depilacji Vectus

Laserowa depilacja Vectus podbiła cały świat, bo jest krokiem milowym w dostępnych sposobach depilacji. Przede wszystkim dlatego, że można dzięki niej usunąć włosy nie tylko szybko, bezboleśnie i bezpiecznie, ale przede wszystkim na stałe. Klienci przede wszystkim doceniają fakt, że nie muszą już tracić czasu, nerwów i pieniędzy na kolejne depilacje. Badania wykazują, że przeważająca liczba pacjentów jest zadowolona lub bardzo zadowolona z efektów serii zabiegów.